1812B154J201CT
Mfr.Part #
1812B154J201CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 0.15UF 200V X7R 1812
RoHS :
Non-Compliant
Voltage Rating (DC) :
200 V
Features :
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Case Code (Metric) :
Lead Style :
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Tolerance :
5 %
Failure Rate :
Packaging :
MouseReel
Height - Seated (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Height :
0.8 mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Capacitance :
150 nF
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Walsin
Datasheets
1812B154J201CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 150nF