1812B153M501CT
Mfr.Part #
1812B153M501CT
Description
MLCC 0.015UF 500V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
500V
Positive Tolerance :
20
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Voltage Rating (DC) :
500 V
Negative Tolerance :
20
Tolerance :
20 %
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.015uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500 V
Temperature Coefficient :
15%
Datasheets
1812B153M501CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.015uF