1812B153M102CT
Mfr.Part #
1812B153M102CT
Description
MLCC 0.015UF 1KV X7R 1812
Tolerance :
20 %
Capacitance :
0.015uF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
20
Features :
High Voltage
Temperature Coefficient :
15%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Datasheets
1812B153M102CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.015uF