1812B153K631CT
Mfr.Part #
1812B153K631CT
Description
MLCC 0.015UF 630V X7R 1812
Voltage Rating (DC) :
630 V
Capacitance :
0.015uF
Temperature Coefficient :
15%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
1812B153K631CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.015uF