1812B153K101CT
Mfr.Part #
1812B153K101CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 0.015UF 100V X7R 1812
RoHS :
Non-Compliant
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
15%
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e2
Ratings :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Tolerance :
10 %
Voltage Rating (DC) :
100 V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Type :
General Purpose MLCCs
Negative Tolerance :
10
Series :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
15 nF
Datasheets
1812B153K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 15nF