1812B153J102CT
Mfr.Part #
1812B153J102CT
Description
MLCC 0.015UF 1KV X7R 1812
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Style :
Capacitance :
0.015uF
Temperature Coefficient :
15%
Height :
0.8 mm
Features :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Negative Tolerance :
5
RoHS :
Details
Length :
4.5 mm
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Tolerance :
5 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)