1812B152K631CT
Mfr.Part #
1812B152K631CT
Description
MLCC 1500PF 630V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Temperature Coefficient :
15%
Multilayer :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
10 %
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Class 2
HTS Code :
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.0015uF
ECCN Code :
WRAPAROUND
Voltage Rating (DC) :
630 V
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Features :
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812B152K631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0015uF