1812B152K501CT
Mfr.Part #
1812B152K501CT
Description
MLCC 1500PF 500V X7R 1812
General Type MLCCs
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500 V
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Brand :
Walsin
ECCN Code :
Tolerance :
10 %
Lead Style :
Voltage Rating (DC) :
500 V
Height - Seated (Max) :
Case Code (Metric) :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated :
500V
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Details
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.0015uF
Temperature Coefficient :
15%
Datasheets
1812B152K501CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0015uF