1812B152K251CT
Mfr.Part #
1812B152K251CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 1500PF 250V X7R 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
1500 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Walsin
Datasheets
1812B152K251CT
- 1500 pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)