1812B152J501CT
Mfr.Part #
1812B152J501CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 1500PF 500V X7R 1812
Walsin
Voltage Rating (DC) :
500 V
Width :
3.2 mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
1500 pF
Length :
4.5 mm
Walsin
Lead Free :
Lead Free
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Spacing :
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
500V
Height :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
5 %
Applications :
SMPS Filtering
Datasheets
1812B152J501CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 1500pF