1812B124M500CT
Mfr.Part #
1812B124M500CT
Description
MLCC 0.12UF 50V X7R 1812
Applications :
GENERAL PURPOSE
Negative Tolerance :
20
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Type :
General Purpose MLCCs
Positive Tolerance :
20
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%