1812B124K101CT
Mfr.Part #
1812B124K101CT
Description
MLCC 0.12UF 100V X7R 1812
Type :
General Purpose MLCCs
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Series :
Length :
4.5
Height :
1.25
Negative Tolerance :
10
MouseReel
JESD-609 Code :
e2
Tolerance :
10 %
Temperature Coefficient :
15%
Voltage - Rated :
100V
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.12uF
Width :
3.2
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1812B124K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.12uF