1812B124J251CT
Mfr.Part #
1812B124J251CT
Description
MLCC 0.12UF 250V X7R 1812
Positive Tolerance :
5
Active
Case Code (Metric) :
Series :
Voltage - Rated :
250V
Length :
4.5 mm
Tolerance :
5 %
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.12uF
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Temperature Coefficient :
15%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
SMPS Filtering
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Height :
0.8 mm