1812B123M251CT
Mfr.Part #
1812B123M251CT
Description
MLCC 0.012UF 250V X7R 1812
Tolerance :
20 %
Temperature Coefficient :
15%
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
20
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Ratings :
Voltage - Rated :
250V
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Capacitance :
0.012uF
Datasheets
1812B123M251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.012uF