1812B123M102CT
Mfr.Part #
1812B123M102CT
Description
MLCC 0.012UF 1KV X7R 1812
Temperature Coefficient :
15%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Tolerance :
20 %
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Capacitance :
12 nF
Size Code :
Positive Tolerance :
20
Lead Spacing :
HTS Code :
4.5
Case Code (Metric) :
Lead Style :
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
MouseReel
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Features :
High Voltage
JESD-609 Code :
e3
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
2
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Applications :
SMPS Filtering
Datasheets
1812B123M102CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 12nF