1812B123K500CT
Mfr.Part #
1812B123K500CT
Description
MLCC 0.012UF 50V X7R 1812
Negative Tolerance :
10
JESD-609 Code :
e2
Type :
General Purpose MLCCs
Positive Tolerance :
10
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
10 %
Series :
SIZE(GENERAL)
Capacitance :
0.012uF
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Temperature Coefficient :
15%
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B123K500CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.012uF