1812B123J102CT
Mfr.Part #
1812B123J102CT
Description
MLCC 0.012UF 1KV X7R 1812
Height :
0.8 mm
Walsin
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
12 nF
Tolerance :
5 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Case Code (Metric) :
1812 (4532 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Length :
4.5 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Width :
3.2 mm
Packaging :
Reel
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Datasheets
1812B123J102CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 12nF