1812B122M251CT
Mfr.Part #
1812B122M251CT
Description
MLCC 1200PF 250V X7R 1812
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Positive Tolerance :
20
Tolerance :
20 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Temperature Coefficient :
15%
Voltage - Rated :
250V
Voltage Rating (DC) :
250 V
Capacitance :
0.0012uF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B122M251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.0012uF