1812B122M202CT
Mfr.Part #
1812B122M202CT
Description
MLCC 1200PF 2KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
20
ECCN Code :
EAR99
Negative Tolerance :
20
Features :
High Voltage
SMD/SMT
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Capacitance :
1.2 nF
Tolerance :
20 %
Lead Style :
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Temperature Coefficient :
15%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Ceramic
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V
Case Code (Metric) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
1812B122M202CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 1.2nF