1812B122K631CT
Mfr.Part #
1812B122K631CT
Description
MLCC 1200PF 630V X7R 1812
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
10 %
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Positive Tolerance :
10
Voltage Rating (DC) :
630 V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Capacitance :
1.2 nF
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Negative Tolerance :
Temperature Coefficient :
15%
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Type :
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B122K631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 1.2nF