1812B122K501CT
Mfr.Part #
1812B122K501CT
Description
MLCC 1200PF 500V X7R 1812
Walsin
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500 V
Type :
High Capacitance MLCC
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1200 pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Series :
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Positive Tolerance :
10
yes
Pbfree Code :
Active
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B122K501CT
- 1200 pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)