1812B122J202CT
Mfr.Part #
1812B122J202CT
Description
MLCC 1200PF 2KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Width :
3.2 mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
1.2 nF
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Tolerance :
5 %
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Length :
4.5 mm
Features :
High Voltage
Voltage Rating (DC) :
2 kV
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Height :
0.8 mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
SMPS Filtering
Datasheets
1812B122J202CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 1.2nF