1812B105K251CT
Mfr.Part #
1812B105K251CT
Description
MLCC 1UF 250V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Termination :
Standard
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Height :
0.8 mm
Tolerance :
10 %
Type :
General Purpose MLCCs
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Capacitance :
1 uF