1812B104K501CT
Mfr.Part #
1812B104K501CT
Description
MLCC 0.1UF 500V X7R 1812
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
TR, PLASTIC, 7 INCH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Capacitance :
100nF