1812B104K101CT
Mfr.Part #
1812B104K101CT
Package / Case
1812 (4532M) 1812
Datasheet
Download
Description
MLCC 0.1UF 100V X7R 1812
Standard
Voltage :
100V dc
Negative Tolerance :
10
Ceramic
Suppression Class :
Class II
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Package/Case :
1812 (4532M)
Capacitance :
100nF
Size Code :
JESD-609 Code :
e2
Maximum Operating Temperature :
+125°C
Voltage - Rated :
100V
Minimum Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812B104K101CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 1812B104K101CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100V dc, Package/Case:1812 (4532M), Package / Case:1812, Mounting Type:Surface Mount, Type:General Purpose MLCCs, 1812B104K101CT pinout, 1812B104K101CT datasheet PDF, 1812B104K101CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 1812B104K101CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.