1812B104J201CT
Mfr.Part #
1812B104J201CT
Description
MLCC 0.1UF 200V X7R 1812
Capacitance :
100 nF
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
Lead Free :
Lead Free
Height :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
5 %
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Walsin
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage Rating (DC) :
200 V
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets
1812B104J201CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 100nF