1812B103M500CT
Mfr.Part #
1812B103M500CT
Description
MLCC 0.01UF 50V X7R 1812
Capacitance :
10000 pF
Negative Tolerance :
20
Product Status :
Active
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
TR, PLASTIC, 7 INCH
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Type :
General Purpose MLCCs
Tolerance :
±20%
Series :
Size Code :
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Walsin
ECCN Code :
EAR99
Width :
3.2
Class 2
JESD-609 Code :
e2
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Type :
Ceramic Capacitors
Datasheets
1812B103M500CT
- 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)