1812B103K631CT
Mfr.Part #
1812B103K631CT
Description
MLCC 0.01UF 630V X7R 1812
Stock
284
In Stock :
284
Capacitance :
10nF
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
yes
Voltage Rating (DC) :
630 V
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Case Code (Metric) :
4532
Voltage - Rated :
630V