1812B103J201CT
Mfr.Part #
1812B103J201CT
Description
MLCC 0.01UF 200V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
200V
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Width :
3.2 mm
Height :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Length :
4.5 mm
Capacitance :
10000 pF
Series :
Datasheets
1812B103J201CT
- 10000 pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812B103J201CT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812B103J201CT Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)