1812B102M201CT
Mfr.Part #
1812B102M201CT
Description
MLCC 1000PF 200V X7R 1812
JESD-609 Code :
e2
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
General Type MLCCs
HTS Code :
Positive Tolerance :
20
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Dielectric :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Capacitance :
1000 pF
Ratings :
Negative Tolerance :
20
MouseReel
Pbfree Code :
4.5
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
±20%
Failure Rate :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
1812B102M201CT
SIZE(MID/HIGH VOLT) 1000 pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)