1812B102K201CT
Mfr.Part #
1812B102K201CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 1000PF 200V X7R 1812
Capacitance :
1000 pF
Termination Style :
SMD/SMT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Walsin
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging :
MouseReel
Failure Rate :
Type :
High Capacitance MLCC
General Type MLCCs
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C