1812B102J302CT
Mfr.Part #
1812B102J302CT
Description
MLCC 1000PF 3KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2 mm
Voltage Rating (DC) :
3 kV
Capacitance :
1 nF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
General Type MLCCs
Lead Free :
Lead Free
Height :
0.8 mm
Tolerance :
5 %
Length :
4.5 mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
1812 (4532 Metric)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Datasheets
1812B102J302CT
1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 1nF