1812B102J201CT
Mfr.Part #
1812B102J201CT
Description
MLCC 1000PF 200V X7R 1812
Height :
0.8 mm
Lead Style :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
1000 pF
Tolerance :
±5%
Length :
4.5 mm
Datasheets
1812B102J201CT
1000 pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812B102J201CT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812B102J201CT Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)