1812B102J102CT
Mfr.Part #
1812B102J102CT
Description
MLCC 1000PF 1KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Height :
0.8 mm
Capacitance :
1 nF
Tolerance :
5 %
Length :
4.5 mm
Width :
3.2 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage Rating (DC) :
1 kV
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
MouseReel
Lead Free :
Lead Free
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status :
Active
Series :
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812B102J102CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 1nF