1810LP14A200T
Mfr.Part #
1810LP14A200T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER LOW PASS 1.81GHZ 0603
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Filters
Height :
711.2μm
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Insertion Loss :
0.6dB
Insertion Loss (dB) :
0.6 dB
Frequency :
1.81GHz Center
Width :
787.4μm
Case Code (Metric) :
1608
Weight :
2.012816mg
Published :
2003
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bandwidth :
200MHz
Height (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
Low Pass
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
50Ohm
Datasheets
1810LP14A200T
Introducing RF Filters Johanson Technology 1810LP14A200T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:200MHz, Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, 1810LP14A200T pinout, 1810LP14A200T datasheet PDF, 1810LP14A200T amp .Beyond RF Filters Johanson Technology 1810LP14A200T ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.