1810-28-A3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1810-28-A3
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SIGNAL PROTECT FIELD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Frequency :
9MHz
Number of Circuits :
1
Voltage - Rated :
56V
REACH SVHC :
No SVHC
Output Current :
150mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Part Number :
Length :
83.31mm
Max Surge Current :
10kA
Resistance :
22Ohm
Min Operating Temperature :
-40°C
Response Time :
50 ps
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
150mA
Termination :
Screw
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Clamping Voltage :
55V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated DC :
28V
Capacitance :
600pF
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
DIN Rail
Max Operating Temperature :
60°C
Package / Case :
Module
Max Frequency :
9MHz