1810BP07B200T
Mfr.Part #
1810BP07B200T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 1.81GHZ 0402
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Filters
Filter Type :
Band Pass
Height :
431.8μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Composition :
Ceramic
Frequency :
1.81GHz Center
Mount :
Surface Mount
Insertion Loss (dB) :
2 dB
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Length :
990.6μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Bandwidth :
200MHz
Termination :
SMD/SMT
Insertion Loss :
2dB
Height (Max) :
0.017 0.43mm
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
508μm
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
50Ohm
Datasheets
1810BP07B200T
Introducing RF Filters Johanson Technology 1810BP07B200T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0402 (1005 Metric), 4 PC Pad, Bandwidth:200MHz, Mounting Type:Surface Mount, 1810BP07B200T pinout, 1810BP07B200T datasheet PDF, 1810BP07B200T amp .Beyond RF Filters Johanson Technology 1810BP07B200T ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.