16SVPK680M
Mfr.Part #
16SVPK680M
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 16V SMD
Stock
200
In Stock :
200
Ripple Current @ Low Frequency :
78mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
1.56A @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
680μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Tolerance :
±20%
Series :
OS-CON™, SVPK
Datasheets
16SVPK680M
Panasonic 16SVPK680M
680μF ±20% Radial, Can - SMD 0.472 12.00mm Tape & Reel (TR) 14mOhm OS-CON™, SVPK Surface Mount Polymer General Purpose