16MS722MEFCTZ5X7
Mfr.Part #
16MS722MEFCTZ5X7
Description
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Capacitance :
22µF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
2.0066mm
Published :
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ripple Current :
42mA
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Datasheets
16MS722MEFCTZ5X7
Rubycon 16MS722MEFCTZ5X7
MS7 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 42mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can