160R-820KS
Mfr.Part #
160R-820KS
Description
FIXED IND 82NH 1.15A 95 MOHM SMD
Inductance :
82nH
Test Frequency :
100MHz
Q Factor :
48
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Unshielded
Published :
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Current Rating :
1.15A
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
48 @ 100MHz
2
HTS Code :
Depth :
3.18mm
Height :
2.03mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
48
Size / Dimension :
0.150Lx0.120W 3.81mmx3.05mm
Max DC Current :
1.15A
Material - Core :
Phenolic
DC Resistance (DCR) :
95mOhm Max
Datasheets
160R-820KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD