160R-271FS
Mfr.Part #
160R-271FS
Description
FIXED IND 270NH 1.025A 120 MOHM
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Size / Dimension :
0.150Lx0.120W 3.81mmx3.05mm
Current Rating :
1.025A
Frequency - Self Resonant :
290MHz
Height :
2.03mm
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Depth :
3.18mm
Max DC Current :
1.025A
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
270nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
160R-271FS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD