160R-221HS
Mfr.Part #
160R-221HS
Description
FIXED IND 220NH 1.07A 110MOHM SM
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
340MHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Size / Dimension :
0.150Lx0.120W 3.81mmx3.05mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.03mm
Max DC Current :
1.07A
Depth :
3.18mm
Tolerance :
±3%
Current Rating :
1.07A
Inductance :
220nH
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Test Frequency :
25MHz
Datasheets
160R-221HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD