140-502LAG-A01
Mfr.Part #
140-502LAG-A01
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description
SENSOR THERMISTOR NTC
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Termination :
Axial
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Length :
381mm
Resistance :
5kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-60°C
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
254mm
Datasheets
140-502LAG-A01
Tolerance:10%
140-502LAG-A01 Overview
140-502LAG-A01 Features
5kOhm Resistance
10% Tolerance