12HPSND1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12HPSND1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
12HPSND1=F8495
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Length :
43.6 mm
Compliance :
UR, ENEC
RoHS :
Details
Packaging :
Bulk
Height :
60.5 mm
Mounting Style :
Panel Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Termination Style :
Solder
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product :
Inlets
Switch Function :
Switched
Current Rating :
12 A
Width :
34 mm
Datasheets
12HPSND1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD