12HPEGD1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12HPEGD1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
12HPEGD1=F8487
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Compliance :
UR, ENEC
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Switch Function :
Switched
Packaging :
Bulk
Termination Style :
Solder
RoHS :
Details
Product :
Inlets
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
60.5 mm
Width :
43.6 mm
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Current Rating :
12 A
Mounting Style :
Panel Mount
Length :
52 mm
Voltage Rating :
125 VAC, 250 VAC
Datasheets
12HPEGD1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD