12DPCG5C
Mfr.Part #
12DPCG5C
Description
LINE FILTER 115/250VAC 12A CHASS
Voltage - Rated AC :
115V 250V
Frequency :
60Hz
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Bulk
Inductance :
580μH
Series :
DP
Current Rating :
12A
Configuration :
Two Stage
Datasheets
12DPCG5C
Delta Electronics 12DPCG5C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH