12DPCG5B
Mfr.Part #
12DPCG5B
Description
LINE FILTER 115/250VAC 12A CHASS
Series :
DP
Configuration :
Two Stage
Frequency :
60Hz
Max Current Rating :
12A
Voltage - Rated AC :
115V 250V
Current Rating :
12A
Termination :
Connector, Quick Connect
Packaging :
Box
Single Phase
Length :
52mm
Quick Connect
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Datasheets
12DPCG5B
Delta Electronics 12DPCG5B
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH