10ZLG470MEFCT810X12.5
Mfr.Part #
10ZLG470MEFCT810X12.5
Description
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Series :
ZLG
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Capacitance :
470µF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Life (Hours) :
4000 hours
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
GENERAL PURPOSE
Rubycon 10ZLG470MEFCT810X12.5
ZLG 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can