10YXG82MEFCT15X11
Mfr.Part #
10YXG82MEFCT15X11
Description
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
82µF
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Published :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Datasheets
10YXG82MEFCT15X11
Rubycon 10YXG82MEFCT15X11
YXG 82μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can