10TZV330M8X10.5
Mfr.Part #
10TZV330M8X10.5
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can - SMD
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Polarization :
Polar
Voltage - Rated DC :
10V
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Diameter :
8mm
Capacitance :
330µF
Series :
TZV
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Height :
10.5mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Life (Hours) :
2000 hours
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
10TZV330M8X10.5
TZV 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD